
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0518CDMCC/DS |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.8 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.7A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 260mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | SMD |
| Size / Dimension: | 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0518CDMCCDS-150MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 130MA 6.05 OHM
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM
FIXED IND 56UH 2.7A 87 MOHM TH
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.81MM
DC DC CONVERTER +/-12V 3W
FIXED IND 15UH 1.8A 260MOHM SMD