
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 27 mH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 35 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 7mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 308Ohm Max |
| Q @ Freq: | 27 @ 79kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 400kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 79 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-276H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 179MA 6.5 OHM SMD
FIXED IND 560NH 878MA 147 MOHM
FIXED IND 3.9UH 290MA 1.5 OHM
XTAL OSC VCXO 51.2000MHZ HCSL
FIXED IND 27MH 35MA 308 OHM SMD
SMJD-2422080C-XXS100E08F038ALL
VALUE LINEAR BOARD, (560*18), 35
CONN PLUG FMALE 11POS GOLD CRIMP