
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 33 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 640 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 185mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090-330J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 1A 150 MOHM SMD
FIXED IND 39UH 205MA 1.93 OHM TH
FIXED IND 39.7UH 1.1A 210 MOHM
CRYSTAL 27.1200MHZ 13PF SMD
CONN RCPT 30POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 47UH 480MA 570 MOHM
FIXED IND 33NH 640MA 185 MOHM