
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TYS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.4 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 5.65 A |
| Current - Saturation (Isat): | 8.15A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 10mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 67MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.165" (4.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 4000 |
Current price of TYS80401R4N-10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 850MA 228 MOHM
FIXED IND 750UH 6.4A 150 MOHM TH
FIXED IND 1.5MH 750MA 1.18 OHM
FIXED IND 2.5MH 20A 22 MOHM CHAS
FIXED IND 82UH 1.53A 152 MOHM
CRYSTAL 16.3840MHZ 18PF SMD
FIXED IND 1.4UH 5.65A 10 MOHM