
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2890 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 365 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.25Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 50MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.280" Dia x 0.900" L (7.11mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 2890-24F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 195MA 1.8 OHM TH
FIXED IND 10UH 3A 18 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 3.3A 39 MOHM SMD
SFERNICE FIXED RESISTORS
FIXED IND 15UH 365MA 3.25 OHM TH
LED COB CXA3590 COOL WHT SQUARE
OA5611 6V 2NO/2NC AGSN02+02UMAU