
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4564 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 796kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Inductance Frequency - Test: | 796 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.340" Dia (8.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 100 |
Current price of 4564-181J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2MH 110MA 20.8 OHM
FIXED IND 330UH 142MA 8.9 OHM TH
FIXED IND 1.2UH 410MA 280 MOHM
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
TRANSISTOR OUTPUT OPTOCOUPLER
FIXED IND 180UH 200MA 3 OHM TH
FIBER OPTIC DETECTOR