
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1840 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 2.4 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 460 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1840-15JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 310MA 1 OHM SMD
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM TH
FIXED IND
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
DC DC CONVERTER 52V 75W
FIXED IND 33UH 326MA 3.8 OHM SMD
FIXED IND 2.4UH 460MA 1.2 OHM TH