
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.1 mH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 81 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 21Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2500R-30F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 250UH 1.84A 160 MOHM
FIXED IND 150NH 1.23A 100 MOHM
FIXED IND 22UH 144MA 3.3 OHM SMD
CONN HEADER VERT 4POS 3.5MM
CONN RCPT 80POS 0.1 GOLD SMD
IC REG BUCK ADJ 2A QD 38QFN
FIXED IND 1.1MH 81MA 21 OHM TH