
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 8250 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 680 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 163 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 50mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.85Ohm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.6MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.164" Dia x 0.450" L (4.17mm x 11.43mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 8250-681K-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 580MA 998 MOHM
FIXED IND 2.5UH 2.21A 43 MOHM TH
FIXED IND 270NH 853MA 110 MOHM
DIODE ZENER 39V 2W SMBJ
CONN HEADER SMD 6POS 2.54MM
FIXED IND 680UH 163MA 8.85OHM TH
LED COB 6500K COOL WHT SQUARE