
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DR1050 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.3A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 279mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of DR1050-121-R is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 8NH 3A SMD
FIXED IND 10MH 160MA 24.6 OHM
FIXED IND 680NH 27A 1.33MOHM SMD
FAN AXIAL 322.7X133.4MM 115VAC
FIXED IND 120UH 1.3A 279 MOHM
MICRO 21 F 120" RBW JACKS