
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHB |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 15.9 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 2.000" Dia (50.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.500" (38.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 16 | ||
| 112 |
Current price of IHB6BV121K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 1.04A 130 MOHM
FIXED IND 470NH 14.2A 5.9MOHM SM
FIXED IND 1.2UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND 120UH 15.9A 15 MOHM TH
SQUARE FLANGE RECETACLE
EVAL KIT MAX5881 (12-BIT, 4.3GSP
FIXED IND 330NH 20A 4.2 MOHM SMD