
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tube |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 39.5 µH |
| Tolerance: | - |
| Current Rating (Amps): | 2.7 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 90.5mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.910" L x 0.700" W (23.11mm x 17.78mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.510" (12.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 140 |
Current price of PL8401 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 28MA 60 OHM SMD
FIXED IND 6.8UH 5.9A 20MOHM SMD
FIXED IND 25UH 5.2A 20 MOHM TH
CURRENT SENSE RESISTOR
HEATSINK 54X54X12MM XCUT T412
CAP CER 6800PF 3KV Y5V RADIAL
FIXED IND 39.5UH 2.7A 90.5 MOHM