
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0925R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 46 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 14mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 21Ohm Max |
| Q @ Freq: | 38 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0925R-394H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 600MA 250 MOHM
FIXED IND 470NH 1.235A 250 MOHM
FIXED IND 30UH 130MA 3.4 OHM TH
FIXED IND 7.4NH 1.7A 50 MOHM
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD
CONN HEADER R/A 68POS 2MM
FIXED IND 390UH 46MA 21 OHM TH