
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQG18 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Air |
| Inductance: | 4.7 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 450 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | - |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 12 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.037" (0.95mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LQG18HH4N7S00D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 290MA 1.5 OHM
FIXED IND 1.8UH 900MA 160 MOHM
FIXED IND 1.8UH 434MA 1.1 OHM
DIODE ZENER 12.05V 1W SUB SMA
TERM BLOCK HDR 20POS 5.08MM
FIXED IND 4.7NH 450MA 200 MOHM
FIXED IND 120UH 209MA 3.3 OHM TH