
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HM |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 24 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 500 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 210mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.031" W (1.40mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HM-240EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 150MA 4 OHM SMD
FIXED IND 220UH 2.2A 330 MOHM TH
FIXED IND 39NH 500MA 290 MOHM
FIXED IND 1.5UH 3.7A 56 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ LVDS
FAN AXIAL 225X80MM BALL 230VAC
FIXED IND 24NH 500MA 210 MOHM