
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SLIC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 2.1 µH |
| Tolerance: | - |
| Current Rating (Amps): | 22.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.4mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.110" L x 1.000" W (28.19mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.390" (9.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PE-53363NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 14.4A 4.41 MOHM
FIXED IND 150UH 75MA 7.9 OHM SMD
FIXED IND 1MH 240MA 6.9 OHM SMD
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
FIXED IND 2.1UH 22.4A 3.4 MOHM
FAN 92X92X25.4MM
CONN RCPT MALE 14P GOLD SLDR CUP