
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IDCS-2512 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 40 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 25Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.115" (2.92mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 | ||
| 4000 | ||
| 6000 | ||
| 10000 |
Current price of IDCS2512ER682M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8UH 102MA 1.5 OHM
FIXED IND 50UH 10A 25 MOHM TH
FIXED IND 180NH 1.3A 47 MOHM TH
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
CAP CER 680PF 25V C0G/NP0 0603
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
FIXED IND 6.8MH 40MA 25 OHM SMD