
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 62 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 92 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 15MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782-63G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39NH 600MA 280 MOHM
FIXED IND 56UH 100MA 5.7 OHM SMD
FIXED IND 100UH 920MA 250 MOHM
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
MEMS OSC XO 16.0000MHZ LVCMOS LV
FIXED IND 62UH 92MA 6.7 OHM TH
CORD J1772 TO CBL 15.00' BLACK