
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | HCB1175 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 360 nH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 52 A |
| Current - Saturation (Isat): | 25A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.245mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.433" L x 0.283" W (11.00mm x 7.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of HCB1175-361L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.9UH 1.2A 190 MOHM TH
FIXED IND 330UH 820MA 690 MOHM
FIXED IND 68UH 11.2A 27.4 MOHM
JUMPER TERM BLK 2POS ROUND PINS
MEMS OSC XO 80.0000MHZ LVCMOS
FIXED IND 360NH 52A 0.245MOHM SM
TERM BLK 5MM 45D 4P 10A LGRY