
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 110 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-334KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39MH 150MA 29.7 OHM TH
FIXED IND 270NH 110MA 3.4 OHM
FIXED IND 27UH 120MA 6.9 OHM SMD
TEST LEAD BANANA TO BANANA 18"
DC DC CONVERTER 5V 200W
FIXED IND 330UH 110MA 6.4 OHM TH
15G 1.5" HP SERIES TIP ID .052"