
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4302 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 27 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 105 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.115" L x 0.105" W (2.92mm x 2.66mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4302-273H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 220MA 7.67 OHM
FIXED IND 390UH 72MA 9.7 OHM SMD
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
CONN HEADER VERT 18POS 2.54MM
FIXED IND 5.6UH 170MA 3.3 OHM
FIXED IND 27UH 105MA 13 OHM SMD
DC DC CONVERTER 12V 400W