
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2474R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 840 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 430mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 505mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2474R-29J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 230MA 900 MOHM
FIXED IND 22UH 125MA 6.4 OHM SMD
FIXED IND 15UH 474MA 1.8 OHM SMD
FAN AXIAL 60X25.4MM 24VDC WIRE
DC DC CONVERTER 15V 100W
FIXED IND 220UH 840MA 505 MOHM
CONN FAKRA JACK STR 50 OHM CRIMP