
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 59 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 13mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 111Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.4MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924R-685H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 510UH 35MA 46 OHM TH
FIXED IND 1UH 1.1A 230 MOHM TH
FIXED IND 2.8UH 15.6A 3.6 MOHM
TVS DIODE 200V 322V CASE 5A
FAN TYPE IONIZER MAIN BODY
FIXED IND 6.8MH 59MA 111 OHM SMD
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE