
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4379R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 22 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 100Ohm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 700kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 4379R-825KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150UH 230MA 2.05 OHM
FIXED IND 47NH 140MA 1.68 OHM
FIXED IND 15UH 135MA 5.6 OHM SMD
RES 0.47 OHM 5% 1W 2512
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC 2DIP
FIXED IND 8.2MH 22MA 100 OHM SMD