
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.81 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 55mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 460MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-01JP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 980MA 389 MOHM
FIXED IND 390UH 33MA 43 OHM TH
FIXED IND 470NH 225MA 310 MOHM
FIXED IND 5.8NH 700MA 120 MOHM
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
FIXED IND 180NH 1.81A 55 MOHM TH
DC DC CONVERTER 5V 125W