
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 455 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 500mOhm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 410MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510-12G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 150MA 2.8 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 416MA 1.2 OHM
FIXED IND 220NH 360MA 290 MOHM
CONN HEADER VERT 60POS 2.54MM
XTAL OSC XO 33.8688MHZ CMOS SMD
FIXED IND 330NH 455MA 500 MOHM
CB 17C 17#16 SKT PLUG RTANG