
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.855 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.855A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 110mOhm Max |
| Q @ Freq: | 47 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 300MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-271K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 13UH 150MA 2.8 OHM TH
FIXED IND 38UH 9.5A 19.3 MOHM
FIXED IND 10UH 2A 65 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 28V 75W
FIXED IND 270NH 1.855A 110 MOHM
TERM BLOCK HOUSING 8POS 5.08MM
PCBTERMVERTDBLDECK508MMPS 44POFF