
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 9.1 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 54mOhm |
| Q @ Freq: | 40 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-9N1EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 144MA 3.3 OHM TH
FIXED IND 3.3NH 1.562A 50 MOHM
FIXED IND 27UH 153MA 8.8 OHM SMD
RES ARRAY 19 RES 4.7K OHM 20SSOP
CONN HEADER SMD 60POS 2.54MM
FIXED IND 9.1NH 1.4A 54 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 13.8V 75W