
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1944 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 680 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 240MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1944-11F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82MH 71MA 8.89 OHM TH
FIXED IND 18UH 1.33A 83.8 MOHM
FIXED IND 3.3UH 3.23A 38 MOHM TH
FUSE SQUARE 630A 1.3KVAC RECT
DC DC CONVERTER 5V 50W
FIXED IND 680NH 1.5A 120 MOHM TH
ER CON 16S SKT F80 (OLD STYLE)