
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4232 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 33 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.128" L x 0.095" W (3.25mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 4232-333K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 259UH 130MA 3.4 OHM TH
FIXED IND
FIXED IND 1.5UH 560MA 220 MOHM
FIXED IND 4.7NH 320MA 600 MOHM
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD