
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1.8 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 110 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 14Ohm Max |
| Q @ Freq: | 90 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534R-30J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6NH 760MA 83 MOHM
FIXED IND 680UH 460MA 1.18 OHM
FIXED IND 390UH 130MA 5.66 OHM
XTAL OSC VCXO 216.0000MHZ LVDS
TRANS NPN 40V 950MA 6TSOP
DC DC CONVERTER 3.3V 20W
FIXED IND 1.8MH 110MA 14 OHM TH