
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1641 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 360 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 105 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1641-364JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 820NH 400MA 300 MOHM
FIXED IND 330NH 2.36A 50 MOHM TH
FIXED IND 2.2UH 3.7A 82OHM SMD
FIXED IND 10UH 1.7A 160 MOHM SMD
CONN MCX JACK STR 75 OHM CRIMP
FIPLOCK, PP MOD BS UV, NW70, COA
FIXED IND 360UH 105MA 7.4 OHM TH