
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 106 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 175 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 36 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 106-822G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM TH
FIXED IND 820NH 700MA 60 MOHM
FIXED IND 1UH 880MA 290 MOHM TH
FIXED IND 12NH 200MA 400MOHM SMD
CONN RCPT 10POS 0.1 GOLD SMD
DC DC CONVERTER 24V 150W
FIXED IND 8.2UH 175MA 3 OHM SMD