
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 106 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 2.2 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 38 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 106-222K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 5.5A 51 MOHM TH
FIXED IND 220NH 1.2A 250 MOHM
FIXED IND 270NH 690MA 910 MOHM
CONN SOCKET 37POS 0.1 GOLD SMD
FIXED IND 2.2UH 250MA 1.5 OHM
INSERT MALE 7POS+1GND CRIMP
DC DC CONVERTER 28V 50W