
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 300 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 145 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 8.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 4.24MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945-26H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 37A 1.1MOHM SMD
FIXED IND 3.3NH 1A 70 MOHM SMD
FIXED IND 47UH 3.6A 127.87 MOHM
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
MEMS OSC XO 212.5000MHZ LVCMOS
MEMS OSC XO 125.0000MHZ LVDS SMD
FIXED IND 300UH 145MA 8.6 OHM TH