
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 175 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 30MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-44KP is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 200UH 125MA 5 OHM TH
FIXED IND 120NH SMD
FIXED IND 150NH 37A 0.28 MOHM
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
CONN HDR .100" 40POS
FIXED IND 22UH 175MA 2.5 OHM TH
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V