
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM-10RFCL-12 |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of IM10RFCLBH1R8K12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 740MA 230 MOHM
FIXED IND 560UH 35MA 46 OHM SMD
FIXED IND 33UH 130MA 2.7 OHM SMD
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD
CONN SOCKET 17POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
DIODE ZENER 16V 1.5W DO41