
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 390 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 100 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.35Ohm |
| Q @ Freq: | 25 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-391EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 125MA 8.3 OHM SMD
FIXED IND 27UH 214MA 2.75 OHM TH
FIXED IND 390NH 415MA 600 MOHM
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
DC DC CONVERTER 28V 75W
FIXED IND 390NH 100MA 4.35 OHM