
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SC10, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 510 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 45MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.165" Dia x 0.394" L (4.20mm x 10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of SC10100JT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7UH 3.1A 50 MOHM TH
FIXED IND 3.3UH 285MA 850 MOHM
FIXED IND 680NH 1.52A 120 MOHM
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVPECL
FIXED IND 10UH 510MA 900 MOHM TH
15M PWR CBL 11KW TO 15KW MOTOR