
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3615, Sigma Inductors |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 620 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 42MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.209" (5.30mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 3615A100K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 1.6A 288 MOHM TH
FIXED IND 1.6UH 610MA 600 MOHM
FIXED IND 500UH 2.6A 160 MOHM TH
CRYSTAL 20.0000MHZ 7PF SMD
SYREN SINGLE 10A DC MOTOR DRIVER
DC DC CONVERTER 13.8V 200W
FIXED IND 10UH 620MA 600 MOHM