
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4445R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 260MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.210" L x 0.110" W (5.33mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 4445R-19J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 360MA 540 MOHM
FIXED IND 12UH 160MA 2.7 OHM SMD
FIXED IND 47UH 680MA 250 MOHM
RES 470 OHM 3/4W 1% AXIAL
FIXED IND 330NH 1.3A 120 MOHM TH