
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 240mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922R-37K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 130MA 3.4 OHM SMD
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 1UH 284MA 1.5 OHM SMD
THUMBWHEEL POT 100 OHM 0.5W SIDE
XTAL OSC XO 4MHZ 3.3V HCMOS
FIXED IND 1MH 240MA 6.9 OHM SMD
CONN PLUG MALE 85POS GOLD CRIMP