
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 100R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 145 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 730mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 135MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.065" (1.65mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 100R-102G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 220NH 500MA 840 MOHM
FIXED IND 680UH 430MA 2.2 OHM TH
CONN HEADER VERT 5POS 2.54MM
FIXED IND 680NH 395MA 620 MOHM
FIXED IND 1UH 145MA 730 MOHM
LED COB VERO 29 3000K ROUND