
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1782R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 750 nH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 415 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 850mOhm Max |
| Q @ Freq: | 28 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 250MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1782R-17H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10MH 80MA 80 OHM TH
FIXED IND 82UH 480MA 978 MOHM
FIXED IND 3.3UH 185MA 1.3 OHM TH
CONN RCPT 12POS 0.05 GOLD SMD
FIXED IND 750NH 415MA 850 MOHM