
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1840R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 455 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 600mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 42MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.187" Dia x 0.437" L (4.75mm x 11.10mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1840R-30K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 120UH 52MA 17 OHM SMD
FIXED IND 68UH 206MA 2.9 OHM SMD
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ HCSL
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
FIXED IND 10UH 455MA 600 MOHM TH
SLIDE POT 10K OHM 0.2W TOP 60MM