
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IDCP-2218 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 610 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 460mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.205" W (5.80mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.177" (4.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1500 | ||
| 3000 | ||
| 7500 | ||
| 10500 |
Current price of IDCP2218ER680M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 140MA 3.5 OHM TH
FIXED IND 18MH 1.4A 1.94 OHM TH
FIXED IND 6.8MH 54MA 111 OHM TH
XTAL OSC XO 155.5200MHZ LVPECL
CONN RCPT 8POS 0.1 GOLD PCB
XTAL OSC XO 72.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 68UH 610MA 460 MOHM