
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1537R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1.2 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 730 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 420mOhm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 180MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1537R-14G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680UH 610MA 1.078 OHM
FIXED IND 39UH 198MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 430UH 36MA 42 OHM TH
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
XTAL OSC XO 4.0960MHZ CMOS SMD
FIXED IND 1.2UH 730MA 420 MOHM
LED COB 6500K COOL WHT SQUARE