
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-654 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 770mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.197" (5.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH654NP-121K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33UH 1.33A 222 MOHM
FIXED IND 27UH 2.8A 62 MOHM SMD
FIXED IND 180UH 7.1A 45 MOHM TH
CRYSTAL 11.0592MHZ SERIES TH
DIODE ZENER 100V 500MW DO213AB
FIXED IND 120UH 390MA 770 MOHM
LED LH181A WARM WHITE 3000K SMD