
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 40 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 105Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 79kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 320kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 79 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534-52K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.2MH 55MA 56 OHM TH
FIXED IND 220UH 560MA 1.72 OHM
FIXED IND 3.9MH 1A 1.86 OHM TH
FIXED IND 3.3MH 240MA 7.3 OHM
CONN HEADER VERT 2POS 2.54MM
AC/DC DESKTOP ADAPTER 9V 27W
FIXED IND 15MH 40MA 105 OHM TH