
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1331R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 69 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 22mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.4Ohm Max |
| Q @ Freq: | 33 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 11MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.145" (3.68mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 1331R-184J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.6UH 23A 2.4 MOHM SMD
FIXED IND 220NH 665MA 220 MOHM
FIXED IND
MEMS OSC XO 161.1328MHZ LVPECL
DC DC CONVERTER 3.3V 6W
FIXED IND 24UH 202MA 2.5 OHM TH
FIXED IND 180UH 69MA 9.4 OHM SMD